Yönetim Danışmanlığı Yaparak Kariyerine Hızlı Başlamak İster Misin?

180-dereceİstanbul Arel Üniversitesi, 180 Degrees Consulting ile işbirliği yaparak gönüllü öğrencileriyle kuruluşlara yönetim danışmanlığı hizmetleri sunmaya başlıyor.

Rekabetin gün geçtikçe kızıştığı iş piyasasında, staj programlarına kabul olmak için dahi tecrübe arandığını biliyoruz. Arzu edilen mesleklere ilk adımı atmak gün geçtikçe zorlaşıyor. Bu durum herbirimizi ötekilerden ayrışmak ve kendimizi ispat edebilmek için arayışlara itmekte. 180 Degrees Consulting Istanbul olarak sizleri, bu zorlu süreçte tecrübe kazanmanıza yardımcı olacak projelerimize katılıp, birer “yönetim danışmanı” olmaya davet ediyoruz!

180 Degrees Consulting, Avustralya merkezli kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olup, yirmiyi aşkın ülkede parlak üniversite öğrencileri ile vakıf, dernek, STK, KOBİ ve sosyal girişimler gibi kuruluşları bir araya getirerek, yüksek kaliteli yönetim danışmanlığı hizmetlerini tamamen gönüllü bir şekilde sağlamaktadır. Böylelikle sosyal bir amaç güden organizasyonların yarattığı etkiyi büyütürken, öğrencilerin de tecrübe edinmelerine yardımcı olur. 180 Degrees Consulting’in ve 180 Degrees Consulting Istanbul’un kurucularından, yöneticilerine istisnasız tüm üyeleri gönüllüdür ve hiçbir finansal beklenti gözetmezler.

 Öğrenciler bu süreçten nasıl faydalanır?

180 Degrees Consulting projelerinde görev alan öğrenciler:

 • Günümüz yoğun rekabet ortamında öne çıkmalarına yardımcı olacak özgün bir iş tecrübesi edinir.
 • Pek çok kariyer sahasına kapı açabilecek beceriler ve vizyon geliştirme imkânı elde eder.
 • Gerçek kuruluşlarla yapılan, profesyonel bir projeyi başından sonuna yöneterek kendilerini geliştirir.
 • Tecrübeli yönetim danışmanlarının düzenleyeceği seminerlere ve çalıştaylara katılma hakkı kazanır.
 • Sosyal etki yaratan organizasyonları destekleyerek, sivil toplumun gelişimine katkı sağlar.
 • Sayısız öğrenci ve profesyonel ile etkileşerek, sosyal ağlarını nitelikli bir şekilde genişletir.
 • Tüm bunlara bir akademik dönem süresince, akademik yükümlülükleri aksatmadan ulaşır.

Süreç nasıl işler?

1) İstanbul’daki en kabiliyetli ve sorumluluk sahibi gönüllü öğrenciler, titiz bir değerlendirme süreci sonucunda seçilir, öğrenci danışman ve proje lideri kimlikleriyle eğitimden geçirilirler.

2) Potansiyel bir ile yönetim danışmanlığı hizmetini sunacak takım üyeleri bir araya getirilerek, proje üzerine fikir alışverişi yapılmaya başlanır. Niyet mektubu yazılıp, projenin detayları belirlenir.

3) Bir akademik sene içerisinde, öğrencilerin akademik yükümlülüklerine ve müşterinin önceliklerine had safhada saygı gösterilerek proje gerçekleştirilir. Projelerde öğrencilere yalnızca entelektüel çalışma yaptırılır; iç tüzüğümüz gereği angarya işlerin yaptırılması yasaktır.

4) Müşterinin beklentileri ışığında bir adet kapsamlı rapor ve öz mahiyetli sunum hazırlanır. Bu belgeler müşteriye öğrenci danışmanlar tarafından sunulup, müşterinin geri dönüşü rica edilir.

Öğrenciler ne tür hizmetler sunar?

Sunulan hizmetler, bunlarla sınırlı olmamakla birlikte, şöyledir:

 • Strateji revizyonu
 • Pazar analizi
 • Rekabet analizi
 • Finansal tablo analizi
 • Sosyal etki ölçümü
 • İş planı değerlendirmesi

Başvuru:

Kadrolarımıza yüksek motivasyon ve sorumluluk sahibi, takım halinde gönüllü çalışma yapmak nedir bilen, projelere samimiyetle vakit ayırabilecek öğrenciler katılmaya hak kazanacaktır. İlgilenen öğrencilerin istanbul@180dc.org eposta adresine CV’lerini göndermeleri rica olunur.

Buna ek olarak, bir niyet mektubu (cover letter) gönderip, kendinizi ve bir projeye nasıl katkı sağlamayı umduğunuzu özetleyebilirsiniz. Bu ek bilgiyi paylaşan öğrencilerin başvuruları avantaj elde edecektir.

Son başvuru tarihi: 30 Kasım 2014

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s